“Vien tik auksas valdo mus”

„Auksas, kaip saugus prieglobstis, buvo sunaikintas, nes paaiškėjo, kad jis nėra saugus. Dėl šios priežasties daugelis žmonių mažina savo turimas aukso pozicijas.
Teoriškai aukso kainą turėtų nustatyti vadinamoji rinka. Tačiau jau kurį laiką jokios rinkos pasaulyje nėra – nei aukso, nei akcijų. Šiomis „rinkomis“ taip smarkiai manipuliuojama, kad jos jau seniai neatspindi realios paklausos ir pasiūlos santykio. Juk į rinkas metami trilijonai jokiais ekonominiais rezultatais nemotyvuotų rezervinių valiutų, dolerių ir eurų.
Nors auksas pinga ir visokie sorošai postringauja, kad neverta į auksą investuoti, tokių šalių, kaip Kinija, Indija, Rusija ir netgi kaimyninė Baltarusija, centriniai bankai aukso atsargas visą laiką tik didina.
Apie tai ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskusijoje kalbėjo Seimo narys , Kęstutis Masiulis, Nepriklausoma ekonomikos ekspertė Rūta Vainienė, Lietuvos asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ vykdomasis direktorius Kęstutis KUPŠYS, Nepriklausomybės akto signataras Rolandas Paulauskas. Diskusiją vedė Gediminas JAKAVONIS.