Video

 • Įkalinimo įstaigos tebėra pūliuojanti šunvotė

  rugsėjo 24 2018

  Nuteistųjų kastos, turto prievartavimas, korupcija ir prižiūrėtojų kyšininkavimas – tokia šalies įkalinimo įstaigų kasdienybė. Ši sistema iš sovietinių laikų paveldėjusi tai, kas yra blogiausia, nė kiek nepasikeitė per tris nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius. Pratrūkus šiam pūliniui, Teisingumo ministerija skelbia sieksianti įvesti tvarką. Tačiau kokios jėgos reikia norint išmėžti šias Augijaus arklides?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Lietuvos kalinių globos draugijos pirmininkas Jonas STAŠINSKAS, advokatas, buvęs prokuroras Kęstutis BETINGIS, advokatas, buvęs prokuroras, buvęs Seimo pirmininkas Artūras PAULAUSKAS, Seimo narys, buvęs Advokatų tarybos pirmininkas Rimas ANDRIKIS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Kam tarnauja urėdijų reforma?

  rugsėjo 17 2018

  Viešojoje erdvėje toliau svarstoma liūdnai pagarsėjusi urėdijų reforma, be darbo palikta daugybė žmonių… Urėdijose padaryta revoliucija paliko daug neaiškumų. Eiguliai, atėję į darbą, paleidžiami namo, nes nežino, kuo užsiimti. Viskas sujaukta, o rezultato nesimato. Anksčiau Aplinkos ministerija viską viešindavo, o dabar užsidengė tam tikru šydu. Vasario mėnesį vykusioje konferencijoje rimtais veidais buvo aiškinama, kad jeigu yra brandus miškas, tai jis yra pavojingas sveikatai, nes skleidžia daugiau anglies dvideginio. Žmogui, gyvenančiam miške, visa tai sukelia juoką. Iki 6 proc. padidinami miškų kirtimai, o paskui skaitome, kad Aplinkos ministerijoje sudaryta komisija, turėsianti paskirstyti, kam bus galima parduoti Lietuvos miškų medieną. Visuomet visas reformas stūmė medienos perdirbėjai. Jūs, Artūrai, pradėjęs dirbti aplinkos ministru, teigėte, kad pirmas vizitas pas jus buvo ne miškininkų, o medienos perdirbėjų. Kas, jūsų manymu, atsitiko ir kas vyksta?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo narys, Lietuvos žaliųjų partijos atstovas Linas BALSYS, buvęs Valkininkų miškų urėdijos urėdas Arvydas STRAZDAS, buvęs Seimo pirmininkas, buvęs aplinkos ministras Artūras PAULAUSKAS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Lietuvos kardiologų šauksmas: nemirkime!

  rugsėjo 11 2018

  Tautiečius be gailesčio „šienauja“ širdies ir kraujagyslių ligos. Nors jų priežastis specialistai įvardina, joms diagnozuoti yra šiuolaikiškiausių technologijų, šalis garsėja talentingais kardiologais, tačiau Lietuvoje mirtingumas nuo šių ligų lieka vienas didžiausių Europos Sąjungoje.
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo kardiologai Pranas ŠERPYTIS, Žaneta PETRULIONIENĖ, Urtė GARGALSKAITĖ. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Ar tikrai Latvija ir Lietuva yra sesės?

  rugsėjo 3 2018

  Lietuva, Latvija ir Estija dažnai vadinamos Baltijos sesėmis. Tačiau visų trijų valstybių ryšiai nėra tokie glaudūs, kokius mes norėtume matyti. Kas trukdo plėtoti gerus santykius kad ir su artimiausiais kaimynais latviais?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo vienas iš Sąjūdžio pradininkų, filosofas ir rašytojas Arvydas JUOZAITIS, Užsienio reikalų ministerijos atstovas, ambasadorius ypatingiems pavedimams Vytautas ŽALYS, Vilniaus universiteto profesorius Vytautas DAUJOTIS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.