Valdžios keičiasi, o vienybė nežydi

Nors dabartinė valdančioji dauguma rinkimus į Seimą laimėjo su darnios valstybės pažadu, tos darnos stinga ir pačiame Seime, ir jo santykiuose su prezidentūra ir Vyriausybe ar Ministrų kabineto santykiuose su prezidentūra: premjerui atsisakius atleisti vieną ministrą, prezidentas blokuoja kito ministro paskyrimą. Kodėl kyla tokie konfliktai tarp valdžios šakų ir valdžios žmonių, ar įmanoma jų išvengti?
Turim naują prezidentą, turim Seimą ir Vyriausybę, tačiau pasigendu darbo „vardan tos Lietuvos“. Puikiai prisimenu 1997-1998 m. prezidento rinkimus, kai jūs, gerbiamas Artūrai, antrame ture rungėtės su Valdu Adamkumi. V.Adamkus tapo Lietuvos Respublikos prezidentu, po pusantrų metų jūs tapote Seimo pirmininku. Nors buvote oponentai, tačiau susidarė įspūdis, kad prezidentūra, Seimas ir Vyriausybė buvo vieningi. Vėliau išryškėjo buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės noras dominuoti valstybėje, ignoruojant ir net žeminant Seimą, jo valdančiąją daugumą. Dabar turime kitą prezidentą, tad ar pasikeitė situacija?
Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo buvęs Seimo pirmininkas, generalinis prokuroras Artūras PAULAUSKAS, politologas Vytautas SINICA, filosofas Vytautas RUBAVIČIUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.