Video

 • Kieno lūpomis kalba „Times“ Metų žmogus Greta Tunberg?

  gruodžio 30 2019

  Kovos su klimato kaita aktyvistė švedų moksleivė Greta Tunberg (Greta Thunberg), šiemet rėžusi drąsią kalbą Jungtinėse Tautose, buvo minima tarp kandidatų gauti Nobelio taikos premiją. Šis prestižinis apdovanojimas penkiolikmetei nebuvo skirtas, tačiau jos veiklą įvertino žurnalas „Times“, paskelbęs švedę Metų žmogumi. Nors Gretos kovos tikslas atrodo kilnus, kodėl jos skelbiamos akcijos sulaukia ir prieštaringų vertinimų?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Rolandas PAULAUSKAS ir filosofas Vytautas RUBAVIČIUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Ar gali vadybininkas vairuoti šilumvežį?

  gruodžio 27 2019

  Net artėjant didžiosioms metų šventėms, nenurimo kova dėl susisiekimo ministro posto. Prezidentas Gitanas Nausėda didina spaudimą valdančiajai koalicijai, premjerui Sauliui Skverneliui atsisakyti dar kojų kaip reikiant neapšilusio Jaroslavo Narkevičiaus. Tačiau ar čia svarbiausios būtos ir nebūtos ministro nuodėmės? Kovojama dėl kur kas vertingesnio „aukso puodo“. Be konkurencijos čia – didžiausia Lietuvos strateginė valstybinė įmonė AB „Lietuvos geležinkeliai“.
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Nepriklausomybės Akto signataras Algimantas NORVILAS, „Lietuvos geležinkelių“ asociacijos vadovas Tomas KERŠIS, akcinės bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ vadovas Stanislavas FEDARAVIČIUS, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidiumo narys Jonas VIESULAS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Šita valdžia moka griauti, bet ne statyti

  gruodžio 17 2019

  Didėja visuomenės nerimas dėl prarandamos Vilniaus tapatybės. Nuo dabartinės grobuoniškos sostinės valdžios užmojų tankinti, glaudinti Vilnių, jo unikalų senamiestį neapsaugo net UNESCO globa.
  Anksčiau prie šio stalo vykusiame pokalbyje apie Sausio 13-osios įvykius Tomas Šernas pasakė, kad jis gyveno šalia televizijos bokšto daugiabutyje, iš kurio ginti bokšto išėjo tik trys žmonės. Vėliau paaiškėjo, kad daugiausia gynėjų buvo iš provincijos. Vilnius, kaip sostinė, daug labiau rūpi likusiai Lietuvai negu išrinktai miesto valdžiai. Turime unikalų senamiestį, bet jame būtinai išdygsta vis naujas dangoraižis, kuris uždengia bažnyčias. Transporto srautai Vilniuje virtę kamščiais. Situacija toliau blogėja, atrodo, darosi nekontroliuojama?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo buvęs aplinkosaugos ministras, Seimo narys, europarlamentaras Valentinas MAZURONIS, Vilniaus senamiesčio saugotoja Gražina DRĖMAITĖ, architektas, buvęs ministras, Lietuvos Respublikos Seimo narys Henrikas ŽUKAUSKAS, verslininkas Juozas ZYKUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Kodėl studentų krepšeliai virto elgetų krepšiais?

  gruodžio 9 2019

  Išseko ir universitetų akademinė ramybė. Protesto akciją su studentais prie Vyriausybės rūmų surengė Vilniaus universiteto (VU) rektorius Artūras Žukauskas. VU buvo sustabdęs savo veiklą, nes Vyriausybė nevykdo savo įsipareigojimų Lietuvos aukštajam mokslui.
  Apie aukštojo mokslo situaciją prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo ilgametis aukštojo mokslo specialistas, profesorius Vytautas DAUJOTIS, Aukštojo mokslo tarybos pirmininkas Saulius VENGRIS, Vilniaus universiteto docentas Kęstutis DUBNIKAS, mokslų daktaras, buvęs Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Vydas GEDVILAS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.