Video

 • Kodėl savivaldybės neatstovauja savo žmonėms?

  liepos 8 2018

  Vėl susirinkome kalbėti apie savivaldą, nes tai yra valstybės pamatai. Vietinė valdžia yra arčiausiai žmogaus, ja žmonės turėtų labiausiai pasitikėti. Tačiau Lietuvoje labai aiškiai tos realios savivaldos pasigendame. Savivaldybių biudžetas priklauso nuo Vilniaus, nuo centrinės valdžios. Kai pradėjome kurti apskritis, idėja iš pradžių buvo labai graži, tačiau jas sukūrus atsitiko taip, kad jokia ministerija funkcijų apskritims neatidavė. Ir štai paradoksas: anksčiau visus reikalus tvarkęs čia pat, Varėnoje, dabar žmogus turi važiuoti į Alytų. Norėjome padaryti geriau, o išėjo – kaip visada. Kokia jums, Vytautai, atrodo Lietuvos savivalda? Ar ne dėl netikėjimo ir nepasitikėjimo valdžia žmonės bėga ir iš provincijos, ir iš Lietuvos?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Vilniaus universiteto profesorius Vytautas DAUJOTIS, ilgametis Varėnos rajono meras, buvęs Seimo narys Vidas MIKALAUSKAS, filosofas Vytautas RUBAVIČIUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS

 • Vienui vieni prieš baltarusišką Astravo monstrą

  liepos 2 2018

  Nebegalėdami sustabdyti mūsų Tautos išlikimui grasinančios Astravo atominės elektrinės statybos, politikai priėmė įstatymą, draudžiantį pirkti elektros energiją iš Baltarusijos. Latviai ir estai tokį žingsnį vertina rezervuotai. Šito šiaudo mūsų politikai griebėsi supratę, kad laikas, kada dar galima buvo stabdyti įsibėgėjantį projektą, nedovanotinai prarastas. Europa Lietuvą paliko likimo valiai, tad dabar iš Baltarusijos tegalima reikalauti saugumo garantijų. Bet ar pajėgi su baltarusiais kalbėtis mūsų Užsienio reikalų ministerija?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo seimo narys Linas BALSYS, seimo narys Artūras SKARDŽIUS, seimo narys Virgilijus PODERYS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Zalgiris Kodėl mūsų profsąjungos neįgalios?

  birželio 24 2018

  Viešojoje erdvėje daug kalbama apie sutartis, kurias pasirašė Trišalė taryba. Viena iš pusių visada būna profsąjungos. Man iš šono žiūrint į profsąjungų veiklą Lietuvoje ir lyginant ją su Vakarais, matyti, kad tos profsąjungos nėra stiprios ir veikios. Prisiminkime miškų reformą, miškininkų mitingą prie Seimo, kiek buvo prašymų, tačiau valdžia vis tiek buldozeriu stūmė savo reformą. Jūs, Inga, šiuo metu savo rankose turite visų profsąjungų veiklos vadžias. Tad kas, jūsų nuomone, vyksta Lietuvoje, kad čia profsąjungos veikia ne taip, kaip, pvz., Prancūzijoje, kur valdžia į jas atsižvelgia, sėda prie stalo ir kalbasi, derasi. Kodėl pas mus viso šito nėra?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga RUGINIENĖ, Lietuvos švietimo profsąjungos pirmininko pavaduotojas Egidijus MILEŠINAS, Lietuvos Seimo narys Artūras SKARDŽIUS, filosofas Vytautas RUBAVIČIUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Ar gali sportas išsiversti be dopingo?

  birželio 18 2018

  Pastarieji metai Rusijos sportui buvo gėdingiausi: šalis patvirtino geriausias sovietinio sporto tradicijas, kai ši sritis buvo itin politizuota. Paaiškėjus, kad dopingo vartojimui kontroliuoti buvo sukurta valstybinė sistema, sporto pasaulyje kilo neregėtas skandalas, iš atsakingiausių varžybų buvo pašalinti dešimtys Rusijos sportininkų, medalius turėjo grąžinti būrys šios šalies atstovų – Sočio žiemos olimpinių žaidynių laimėtojų. Deja, dopingo skandalai neaplenkė ir Lietuvos sportininkų. Kas atletus verčia vartoti draudžiamus preparatus?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Lietuvos sporto departamento generalinis direktorius Edis URBANAVIČIUS, Vilniaus olimpinio sporto centro direktoriaus pavaduotojas, buvęs olimpietis irkluotojas Egidijus BALČIŪNAS, Vilniaus krepšinio mokyklos direktoriaus pavaduotojas Jonas ČIŽAUSKAS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.