Video

 • Kodėl Lietuvoje pralaimi tautinė idėja?

  birželio 30 2019

  Rinkimai į Europos Parlamentą ne juokais išgąsdino eurofederalizacijos stūmėjus, kai ne vienoje šalyje laimėjo tautinius interesus ginantys nacionalisnteresus ginantys nacionalistiniai judėjimai. Kodėl Lietuvoje rinkėjai balsus atidavė partijų, kurioms tautinės idėjos tebuvo tik figos lapas, atstovams?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo į Lietuvos Respublikos prezidentus kandidatavęs judėjimo „Lietuva yra čia“ lyderis Arvydas JUOZAITIS, šio judėjimo atstovas, etnologas Jonas VAIŠKŪNAS, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Audrius RUDYS, filosofas Vytautas RUBAVIČIUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Ką švęsime – Rasas ar Jonines?

  birželio 22 2019

  Joninės šiemet tautiečiams dovanoja ilgąjį savaitgalį. Ar ši šventė pas mus nenuvertinta iki paprasto laisvadienio, progos aplankyti ir pasveikinti Jonus, Janinas ir kiek mums brangios iš gilios senovės ateinančios trumpiausios metų nakties apeigų tradicijos.
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarė Birutė VALIONYTĖ, rašytoja, etnologė, dailininkė Ramunė VĖLIUVIENĖ, senųjų tradicijų puoselėtoja, romuvietė, žygeivė Nijolė BALČIŪNIENĖ, Lietuvos etnoastronomas, muziejininkas, Etninės kultūros globos tarybos narys Jonas VAIŠKŪNAS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Kaip mes turėtume gyventi su kaimyne Baltarusija?

  birželio 16 2019

  Esam kalbėję apie mūsų santykius su latviais, mūsų valstybės santykius su estais, su lenkais, bet turime dar vienus kaimynus – baltarusius. Mąstome stereotipiškai, kad ten yra diktatorius, kad tai yra prorusiška valstybė. Bet kokiu atveju, jie yra mūsų kaimynai, esame buvę ir viena valstybe, tačiau mūsų santykiai yra savotiški. Vertėtų pakalbėti apie mūsų santykių tendencijas, perspektyvas, apie tai, kas buvo ir kas dabar yra. Pažvelkime ir į ekonominius dalykus – Klaipėdos uostas, „Lietuvos geležinkeliai“. Jeigu mūsų politika yra agresyvi ir jei mes prarasime Baltarusijos tranzitą, mūsų valstybė turės labai didelių nuostolių. Kita vertus, turime problemą dėl Astravo atominės elektrinės. Labai keista, kad yra tokia pati elektrinė Baltijske (Kaliningrado sritis ) tačiau apie tai tylima, nors ten tereikia atvežti reaktorių ir ji pradės veikti. Negana to, per Lietuvos aplaidumą, infrastruktūra ten sukurta už Europos Sąjungos pinigus. Taigi, turime problemų, kurias daugelis įvardija kaip grėsmę valstybei, bet apie tai niekas nekalba, o Astravas daug kam kliūva. Gerbiamas Povilai, kas vyksta Baltarusijoje ir kaip apidūdintumėte mūsų santykius?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo buvęs užsienio reikalų ministras, buvęs Seimo narys, ekonomistas Povilas GYLYS, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, buvęs europarlamentaras, diplomatas Justas PALECKIS, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, teisininkas, diplomatas Egidijus BIČKAUSKAS, Seimo narys Egidijus VAREIKIS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Ar liks Vyriausybėje D.Grybauskaitės kadrų?

  birželio 9 2019

  Po liepos 12 d. turėtume išvysti naują Ministrų kabinetą. Ką iš esamų jo narių norėtų keisti Gitanas Nausėda, apie tai naujasis prezidentas kol kas nešneka. O kuriuos ministrus reiktų keisti ir kokie pirmieji svarbiausi darbai laukia valstybės vadovo?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, Seimo narys, dabar išrinktas į Europos Parlamentą Juozas OLEKAS, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai Vidmantas ŽIEMELIS, Algimantas NORVILAS, Audrius BUTKEVIČIUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.