Video

 • Kiek dar sproginėsime ant KGB paliktų minų?

  vasario 5 2018

  Niekas negali tiksliai pasakyti, kiek Lietuvos gyventojų buvo tapę KGB talkininkais. Daugumą agentų bylų spėta išvežti į Rusiją. To laikmečio tyrinėtojams išvadas tenka daryti iš Lietuvoje likusių bylų, tačiau kiek jomis galima tikėti? Ar ta informacija patikima ir ar jos visuomet pakanka, kai žmogui kabinama KGB bendradarbio etiketė?
  Prieš keletą savaičių viešojoje erdvėje buvo labai daug kalbų apie Teresės Birutės Burauskaitės vadovaujamo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro paviešintą žmonių, bendradarbiavusių su KGB, sąrašą, kuriame atsidūrė tokie žymūs mūsų kultūrininkai, kaip Donatas Banionis, Saulius Sondeckis, taip pat kardinolas Vincentas Sladkevičius. Iš tikrųjų, tai sukėlė rezonansą visuomenėje. Aprimus aistroms ir emocijoms, šiandien dar kartą grįžtame prie šios temos. Gerbiamas Alvydai, dirbant su jumis Seime 2000-2004-aisiais ir vėliau, buvo pakankamai daug kalbų apie liustracijos reikalingumą, labai daug ginčų.Gal priminkite viso to meto darbą, kokie buvo bandymai ir nuomonės siekiant reglamentuoti šiuos dalykus. Ar iš viso tai reikėjo daryti?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys Arvydas ANUŠAUSKAS, buvęs Seimo narys ir NSGK pirmininkas Alvydas SADECKAS, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, teisininkas Egidijus BIČKAUSKAS, filosofas Krescencijus STOŠKUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Ar draudimai išgydys sergančią visuomenę?

  sausio 29 2018

  Nuo sausio Lietuvoje įsigaliojo draudimai, susiję su alkoholio prekybos ir reklamos ribojimu. Seimo sveikuoliai šiomis priemonėmis žada išblaivinti tautą, tačiau ar neatsitiks taip, kad apribojus prekybą alkoholiniais gėrimais, paskatinsime žmones, ypač jaunimą, rinktis daug pavojingesnius, psichiką žalojančius svaigalus.
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo nariai Dainius KEPENIS ir Artūras SKARDŽIUS, reabilitacijos centro „Naujas gyvenimas“ vadovas Marijus BALČIŪNAS ir buvęs Seimo narys Dominykas VELIČKA. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Kodėl prokuratūrą reikia raginti, prašyti dirbti?

  sausio 22 2018

  Seimas ilgokai suko galvas, prašyti ar neprašyti Generalinės prokuratūros (šiuo metu vadovaujamos Evaldo Pašilio) pradėti ikiteisminį tyrimą dėl 40,6 mln. eurų kainavusios ir neveikiančios e.sistemos. STT šią savaitę tokį tyrimą pagaliau pradėjo. Ar tikrai reikia prašyti, raginti teisėsaugą apginti viešąjį interesą? Ar nepakanka sprendimui priimti ir viešai skelbiamos informacijos? Apie kokią neaiškiai išleistą sumą turi būti kalbama, kad teisėsauga pati inicijuotų tyrimus?
  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo narys, buvęs Advokatų tarybos pirmininkas Rimas ANDRIKIS, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, buvęs diplomatas, teisininkas Egidijus BIČKAUSKAS, buvęs Seimo pirmininkas, dabar teisininkas, advokatas Artūras PAULAUSKAS, buvęs prokuroras, dabar advokatas Kęstutis BETINGIS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Vasario 16-osios Aktas paskelbtas gruodžio 11-ąją

  sausio 15 2018

  Prieš mėnesį, gruodžio 11-ąją, sukako 100 metų, kai Lietuvos Taryba paskelbė Nepriklausomybės deklaraciją, kuri, galima sakyti, ir tapo 1918 metų vasario 16-osios Aktu.
  Apie tai prie Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo apskritojo stalo kalbėjosi Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Rolandas PAULAUSKas ir žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.