Urėdijų reforma: valstybiniai miškai pavojuje

Susirinkome kalbėti visiems čia esantiems skaudžia tema – apie naikinamus miškus. Matau, lietuvių gobšumas sunkiai suvokiamas. Jei anksčiau miškų urėdijų svetainė „lūždavo“ nuo informacijos, dabar ji tuščia. Kiek teko kalbėti su darbuotojais, pasirodo, kad jie yra pasirašę konfidencialumo sutartis ir bijo pasakoti, kas vyksta Valstybinėje miškų urėdijoje. Gerbiamas Arvydai, jūs vis tiek stebite, kas vyksta po urėdijų reformos, tad neabejoju, kad turite ką pasakyti.
Pavasario vėjai į reformuotos Valstybinės miškų urėdijos padalinius atpūtė nerimo debesis. Patyrę miškininkai sako, jog pildosi jų prognozės: po reformos valstybiniuose miškuose problemų nors vežimu vežk. O čia dar Konstitucinis Teismas paskelbė, kad užpernai liepą priimtas Miškų įstatymo pakeitimo įstatymas prieštarauja Konstitucijai.
Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO apskritojo stalo diskutavo buvęs Valkininkų urėdijos urėdas Arvydas STRAZDAS, Miško darbų rangovų asociacijos valdybos narys Audrius RADVILAVIČIUS ir Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ pirmininkas Gintautas KNIUKŠTA. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.