Nepriklausomybės Akto signatarai apie Konstitucinį teismą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, Seimo rinkimų įstatymu bei atsižvelgdama į politinių partijų skundus, trečiadienį kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydama įvertinti, ar galutiniai Seimo rinkimų rezultatai daugiamandatėje bei septyniose vienmandatėse rinkimų apygardose patvirtinti teisėtai.
“Šalies žmonėms neturi likti nė menkiausios abejonės, ar šie Seimo rinkimai buvo demokratiški ir laisvi. Tik Konstitucinis Teismas gali išaiškinti, kokią įtaką rinkimų pažeidimai turėjo galutiniams rinkimų rezultatams, ar bus užtikrintas politinės sistemos skaidrumus ir demokratinės teisinės valstybės raida”, – Prezidentūros spaudos pranešime cituojamas šalies vadovė.
Prezidentė prašo Konstitucinio Teismo įvertinti, ar masiniai rinkėjų papirkinėjimai ir kiti pažeidimai turėjo reikšmingos įtakos galutiniams rinkimų rezultatams daugiamandatėje rinkimų apygardoje.
Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Nepriklausomybės Akto signataras profesorius Bronislovas Genzelis, Nepriklausomybės Akto signataras Audrius Butkevičius, Nepriklausomybės Akto signataras Egidijus Bičkauskas , Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

Konstitucinio Teismo sprendimas