Kiaulių maras Lietuvoje

Lietuvoje nustatytas kiaulėms ypač pavojingas afrikinis maras, BNS pranešė Veterinarijos tarnyba. Pasak tarnybos atstovės spaudai Jurgitos Savickaitės, maro užkrato rasta ištirtuose šernuose. LRT radijui Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius teigė, kad užkrato aptiktas Šalčininkų ir Varėnos rajonuose.
Afrikiniu kiaulių maru serga tik naminės ir laukinės kiaulės, šernai. Kitiems gyvūnams ir žmonėms šią ligą sukeliantis virusas yra nepavojingas. Užsikrėtusių kiaulių mėsą draudžiama vartoti ne dėl pavojaus užsikrėsti žmonėms, o dėl galimybės, kad per mėsą, kraują, vidaus organus pavojingas virusas bus išplatintas už ligos židinio ribų. Tad gyventojai ir toliau gali drąsiai vartoti kiaulieną nesibaimindami pavojaus.
Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Lietuvos Žemės Ūkio ministrė Virginija Baltraitienė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius, Lietuvos veislinių kiaulių augintojų ir gerintojų asociacijos vadovas Saulius Šimkus, Lietuvos gyvulininkystės instituto mokslo daktaras Irmantas Povilauskas. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.