Kas koordinuoja antiteroristine veikla Lietuvoje?

Terorizmas – vadinamas organizuotų grupuočių sistemingas grasinimas ar nenuspėjamo smurto naudojimas siekiant ideologinių tikslų. Pagrindinis terorizmo taikinys – civiliai gyventojai, o pagrindinis ginklas – baimė. Dažniausiai terorizmo metodai yra kriminalinės veiklos: žmonių grobimas, transporto priemonių užgrobimas, automobilių sprogdinimas, sprogmenų palikimas lėktuvuose ir masinio susibūrimo vietose, komunalinių tinklų gadinimas, sabotažas, produktų ir geriamojo vandens užnuodijimas, įsilaužimas į kompiuterinius tinklus.
Koks yra pagrindinis teroristo ar teroristinės organizacijos ginklas? Atsakant į šį klausimą neverta bandyti prisiminti visas priemones, kurios yra naudojamos teroro aktų vykdymui. Seniai žinoma, kad tikruoju teroro išpuolių taikiniu tampa ne žmonės atsitiktinai atsidūrę sprogimo ar susišaudymo epicentre, o visų kitų, likusių gyventi, protai ir jausmai. Teroro akto siekis – pasieti baimę, išjudinti visuomenės pozicijas – versti abejoti valdžios, kariuomenės, jėgos struktūrų efektyvumu. Padaryti tai galima tik kuo plačiau paskleidus žinią apie teroro aktą, todėl pagrindiniu teroristų ginklu galima pavadinti informaciją.
Rugsėjo 11 d. teroro aktai tapo ne tik siaubingu išpuoliu, bet ir milžinišku informaciniu įvykiu. Tragedija buvo apmąstoma, ją bandyta perprasti ir reflektuoti. Surengdama šios teroro aktus „Al Quaeda” taip pat perdavė ir labai svarbų, nors ir nemalonų pranešimą. Jo esmė – niekas negali jaustis saugus, nes net tokia galinga ir pajėgi valstybė kaip JAV buvo atakuota jos pačios teritorijoje.
Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Mečys Laurinkus, Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Artūras PAULAUSKAS, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Audrius Butkevičius. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.