Kaip žmogui jaustis, kai nebeduoda dokumentų?

Nuo šių metų sausio 1-osios civilinės metrikacijos skyriai nebeišduoda popierinių liudijimų nei apie gimimą, nei apie santuoką, nei apie artimųjų mirtį. Tradicija kaupti šeimos archyvą panaikinta. Esą gana įrašo Gyventojų registre. Tiesa, jeigu pageidausite, galima paprašyti išrašo, kuris jums bus įteiktas išspausdintas kompiuteriu A4 formato lape, su antspaudu ir metrikacijos darbuotojo parašu. O tokio popierėlio tikrai prireiks daugumai žmonių, nes nei vaikų darželiai, nei mokyklos, nei privačios darbovietės negali naudotis Gyventojų registro duomenų baze. Ir už tuos popierėlius teks
pakloti praktiškai tiek pat, kiek sumokėdavo žmogus už tikrą dokumentą. Ar tikrai buvo būtina atsisakyti popierinių dokumentų?

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIO NALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo centro direktoriaus pavaduotojas Arvydas BAGDONAVIČIUS, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Egidijus BIČKAUSKAS, buvęs Seimo pirmininkas, laikinai ėjęs ir prezidento pareigas, buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras PAULAUSKAS, buvęs Seimo informacinės visuomenės plėtros komiteto, Seimo valdybos narys ir Seimo vicepirmininkas Mindaugas BASTYS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.