Dėl žemės nepardavimo užsieniečiams

Iki lapkričio 20 dienos visoje Lietuvoje masiškai renkami parašai už privalomą referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams ir referendumo rengimo supaprastinimo. Pirmą kartą istorijoje tiek daug savanorių taip aktyviai renka parašus. Referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams iniciatoriai skelbiasi surinkę reikalingą parašų skaičių.
Tuo metu kai kurios Europos Sąjungos (ES) narės ieško būdų, kaip įdiegti saugiklius, kad žemės būtų parduodama tik ją galintiems dirbti. Tačiau žiūrima, kad tai nepažeistų laisvo kapitalo judėjimo principų.
Draudimas parduoti žemę užsieniečiams kelia aistras ne tik Lietuvoje. Prieš šešerius metus į ES įstojusi Bulgarija numojo ranka į Briuselio pagrūmojimus ir daugiausia ultranacionalistų iš partijos „Ataka“ balsais dar 7-eriems metams pratęsė nuo naujųjų metų turėjusį nebegalioti draudimą parduoti žemę užsieniečiams.

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo jaunimo sąjungos (LTJS) pirmininkas Julius Panka, Lietuvos agronomas, verslininkas, politinis veikėjas Ramūnas Karbauskis , akademikas Romualdas Grigas, Nepriklausomybės akto signataras Rolandas Paulauskas. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.