Ar tai jau lietuviškos žiniasklaidos galas?

Jau 10 metų, kaip mes esame Europos Sąjungoje, daugiau kaip dvidešimt bandome gyventi pagal europines vertybes. Tačiau deklaruojamos europinės demokratijos vertybės taip ir liko tik lozungai. O jei reikia ką sudoroti, puikiausiai tinka partinėse mokyklose įkalti sovietiniai represiniai metodai. Tik dailinant demokratijos fasadą jie panaudojami subtiliau. Be to, represoriams neliepiama vykdyti užduočių. Už tai sumokama.
Balandžio 28 dieną Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija paskelbė nuosprendį „Respublikai“, o balandžio 29 dieną į jį jau sureaguota. Tokiu greičiu net Lietuvos paštu siunčiami laiškai neateina, o štai sprendimas į reikiamas grandis nuskraidintas greičiau, nei tai sugebėtų padaryti valstybės įmonė. Už etiką pritaikyta finansinė nuobauda – atimta 12 proc. lengvata. Net sprendimo teismui apskųsti nespėta.
Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo, Lietuvos žurnalistė Rūta Janutienė, filosofas Vytautas Rubavičius, Seimo narys Linas Balsys, teisininkas Saulius Arlauskas. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS