10 metų Europos Sąjungoje

2004 metų gegužės 1 d. Lietuva tapo pilnateise Europos Sąjungos nare. Esame unikalios ekonominės ir politinės 28 Europos valstybių narių šeimos dalimi. 2004 m. gegužės 1 d. Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Europos Sąjunga – tai Europos šalių sąjunga, į kurią susibūrusios šalys siekia kartu palaikyti taiką ir gerovę. Šalys narės yra įsteigusios bendras institucijas, kurioms perduoda dalį savo suvereniteto, kad visoms šalims rūpimi klausimai būtų sprendžiami kartu demokratiškai.
„Narystė ES po nepriklausomybės atkūrimo buvo svarbiausias strateginis Lietuvos tikslas, dėl jo buvo pasiektas platus politinis konsensusas ir jam įgyvendinti buvo mobilizuoti šalies politiniai, diplomatiniai ir analitiniai ištekliai.
Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo Nepriklausomybės akto signataras Rolandas Paulauskas, Seimo narys Kęstutis Masiulis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Seimo narys Linas Balsys. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.