Video

 • Ar vertybiniai popieriai – aferos?

  birželio 16 2012

  Kas yra vertybiniai popieriai, kas yra privatūs pensijų fondai? Ar galima iš jų uždirbti? Galima, jei esi biržos makleris, kuris, būdamas savo srities specialistas, uždirba net per akcijų kritimus. Bet ar reikia į tokius dalykus veltis eiliniam gatvės žmogui, kuris, nesuprasdamas kuo rizikuoja, perka vertybinius popierius. Gal geriau pinigus investuoti į gamybą, kuri kuria konkretų gaminį, produktą. Apie tai diskutuota „Žalgirio” apskritojo stalo diskusijoje.
  ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskusijoje dalyvauja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Rolandas PAULAUSKAS, asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę” vadovas Kęstutis KUPŠYS, Investuotojų asociacijos valdybos narys Vaidotas RŪKAS, kredito unijos „Vilniaus taupomoji kasa” finansų analitikas Stasys JAKELIŪNAS. Diskusiją veda žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.Visas straipsnis

 • Be Dainų šventės mūsų vardas nebūtų Lietuva

  birželio 8 2012

  Praėjusių metų gruodį Švietimo ir mokslo ministerija neatsakingai paskelbė dėl lėšų stygiaus šiemet nerengsianti Moksleivių dainų šventės ir tuo labai įskaudino entuziastingai jos laukusius moksleivius, tėvus ir mokytojus. Moksleivių dainų šventė – ne šiaip šventė, ne komercinės varžytuvės su reklamos intarpais ir turtingais rėmėjais pirmosiose eilėse. Kalbame apie tradiciją, kuri yra susieta su valstybe – juk su Dainų švente atkūrėme savo valstybingumą.

  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIO­NALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo švietimo ir mokslo viceministras Vaidas BACYS, viešosios įstaigos „Polihimnija” prezidentas profesorius Albinas PETRAUSKAS, Moksleivių dainų šventės Dainų dienos meno vadovas Raimondas KATINAS, Moksleivių dainų šventės direktorius Romualdas KONDROTAS, Dainų švenčių fondo direktorius Juozas MIKUTAVIČIUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

 • Amnestija Lietuvoje: už ir prieš

  gegužės 17 2012

  Pastaruoju metu Lietuvoje vyksta bausmių už sunkius nusikaltimus švelninimo vajus. Teismas anksčiau laiko laisvėn paleido „Respublikos” žurnalisto Vito Lingio žudiką Igorį Achremovą, kuris iš pradžių buvo nuteistas mirties bausme, paskui ji pakeista įkalinimu iki gyvos galvos, dar vėliau – kalėjimu 25 metams. O prezidentė Dalia Grybauskaitė suteikė malonę Šiaulių banko „Hermis” apsaugos darbuotojo Lino Žuko žudikui Justinui Butai. Pastarajam teismas iš pradžių taip pat buvo skyręs mirties bausmę, kuri buvo pakeista kalėjimu iki gyvos galvos. Kodėl labiau rūpinamasi nusikaltėliais, o ne nenusikaltusiais žmonėmis? Ar bausmių švelninimas apskritai negriauna teisingumo?

  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Mykolo Romerio universiteto profesorius Alfonsas VAIŠVILA ir Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Egidijus BIČKAUSKAS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

  Visas straipsnis

 • Kas svarbiau – Lietuva ar skalūnų dujos?

  gegužės 9 2012

  Skalūnų dujos įvardijamos kaip galima alternatyva gamtinėms dujoms iš šiuo metu dominuojančio tiekėjo, siekiant diversifikuoti Lietuvos energijos resursus, bei reali galimybė panaikinti priklausomybę nuo vienintelio tiekėjo ir mažinti dujų kainas. Tačiau nutylima apie šio iškastinio kuro keliamas grėsmes – vandens užterštumą, neatitaisomą pavojų žmonių sveikatai.

  Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas BRAZIULIS, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos asociacijos prezidentas Artūras SKARDŽIUS, Lietuvos geologijos tarnybos direktorius prie Aplinkos ministerijos Juozas MOCKEVIČIUS ir Aplinkos ministerijos Žemės gelmių skyriaus vedėjas Giedrius GIPARAS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

  Visas straipsnis