Ar ilgai ruošim medikus Europai.

Turbūt Lietuvoje jau nėra gydymo įstaigos, dėl emigracijos nepraradusios nė vieno darbuotojo. Ir nors ES, vos Lietuva tapo jos nare, apskaičiavo, kad pas mus medikų per daug, jau dabar aišku, kad situacija priešinga – Lietuvoje jų jau ima smarkiai trūkti. Tad žinia, kad medikų vis dar smarkiai trūksta ir senosiose ES šalyse, piešia dar liūdnesnes perspektyvas: Lietuvoje nebeliks kam mūsų gydyti.
ES ekspertų nuomone, 100 tūkst. gyventojų reikėtų 335 gydytojų. 2005 m. šis skaičius Lietuvoje siekė 390, vadinasi, buvo per daug. Dėl to net buvo smarkiai sumažintas priėmimas į medicinos specialybę šalies aukštosiose mokyklose. Tačiau dabar jau prognozuojama, kad artimiausiu metu dėl emigracijos, amžiaus ir kitų priežasčių gydytojų skaičius 100 tūkst. gyventojų sumažės iki 313, o tai reikštų, kad jau apie 1000 medikų trūks.
Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo narys Antanas Matulas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Šeimos medicinos centro direktorius doc. Vytautas Kasiulevičius, Santariškių klinikos Kardiologinės reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas prof. Pranas Šerpytis, Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.